Ismét nyeregben a fürediek

A gimnázium hungarikumokra „szakosodott” Füredi nyereg nevű csapata ezúttal is remekelt. A négy 7.A osztályos diák (Fodor Laura, Hamar Péter, Pető Martin, Tajta Bence) április 19-én a Kutassuk közös kincseinket elnevezésű vetélkedő vármegyei döntőjében 3. helyezést ért el az általános iskolások között. A vetélkedőt Jász-Nagykun-Szolnok vármegye önkormányzata és a Nemzeti Művelődési Intézet szervezte, a Vármegyei Értéktár Bizottsággal karöltve.

Az első fordulóban 60 általános iskolás csapat indult, és a legjobb öt került be a vármegyeháza dísztermében tartott döntőbe. A csapatoknak hatféle megmérettetésben volt részük: hungarikum totó, tesztfeladat, képfelismerési, ügyességi, szövegértési feladat. A hatodik egy különleges gasztronómiai feladat volt. Különböző ételeket kellett felismerniük kóstolással. Az ételek között voltak hungarikumok és a vármegyei értéktárba tartozó falatok is. Végig izgalmas volt a vetélkedő, mert menetközben ismertették a részeredményeket, és folyton változtak a helyezések. Végül a dobogón végezett a csapat.

űDr. Demján Adalbert, a büszke felkészítő tanár