Kertész Tímea : Diáknap 2017. 04. 28.

Az idei 11. évfolyam három osztálya is megcsillogtatta tehetségét és humorát a diáknapon a tiszafüredi Kossuth Lajos Gimnáziumban.
A bevonulást reggel 8 órakor az „A” osztály kezdte, akik iskolabusszal érkeztek, s bemutatták, hogy milyen is egy osztálykirándulás zenével és tánccal. A humort fokozva, szemléltették a közönséggel, hogyan ropják a romák, majd osztályfőnökük, Bodnárné Földi Zita néni megjelenése rendőrnőként tovább emelte hangulatukat, s kifejezésre juttatták  az iránta való rajongásukat. Zita néni rendet teremtett, majd osztályával együtt örömmel táncolt.

A „B” osztály „fejjel rohant a falnak…”  Vagyis a pályának, és nem is fejjel, hanem lábbal. A táncukról és öltözékükről számomra a retró időszak ugrott be.
Osztályfőnökük: Szabóné Gyöngy Gyöngyi néni autóval vonult be osztálya után, s onnan figyelte a tánc és egy-két akrobatikus mozdulatsor  kibontakozását.

A „C” osztály két csapatra tagolódott.
Mindenki tudja, hogy a rockerek és a rapperek örök ellenségek, ám a dulakodásuk közben  biciklivel érkező osztályfőnökük, Tudeszéné Pallagi Erika néni lecsitította a kedélyeket, s határozott kiállásával utasította a két csoportot: Mutassák meg, milyen is egy igazi tánc!
Ez a taktika jól bevált, ugyanis a két banda békét kötött a sok évtizedes háborúzás és gyűlölködés után.
Ám a rendőrség megjelenése nagy riadalmat keltett, s rendbontás – illetve „silány tánc” vádjával egy sötét rendőrfurgonban elhurcolták a bandatagokat.

A bevonulást a műsorok követték, ahol ismét az „A” osztály indított. Megmutatták azon körülményeket, melyek a diáknapi műsor felépülését segítették.
Az egész egy osztálykirándulással kezdődött. Majd belátogathattunk egy-két tanórára is. Ilyen volt például az irodalom, amit Tóthné Kovács Irénke néni tanít az osztálynak. Ezen az órán hallhattunk verset – melyet Szőllősi Dávid írt – Dékány László tanár úrról és Irénke néniről egyaránt.
Hallhattunk éneket – Horváth Viktóriától -, s láthattunk kibontakozni készülő vitát arról, hogy musicalt adjanak-e elő, vagy pedig romák legyenek. A leghumorosabb a romákról szóló jelenet volt.
Megízlelhettük a nyelvek finomságát is, ám a német valamily furcsa okból kilógott a sorból. Tanúi lehettünk orvos és betege közötti feszültségnek is. Az előadásuk pedig kellemes, feloldó hangulattal zárult.

A „B” osztály a Grease című filmhez kapcsolódóan adott elő egy nyári románcról szóló műsort.
Az egész egy homokos vízparton kezdődött játékos és talán csábos labdázással. De a fiatal szerelmespár útjai hamar kettészakadni látszottak.
Tánccal mutatták be barátaiknak szerelmük történetét, mikor a lány, egy puszta véletlen során ugyanabba az iskolába került, ahova a nyári szerelme jár.
Bepillantást nyerhettünk egy csajos estébe, megtudhattuk, hogy a férfiak – tisztelet a kivételnek! – ,,patkányok”. Volt vita és pofon, és persze még több tánc és zene. Az utolsó csók megtörte a harag jegét a két fiatal között, s közös tánccal zárták műsorukat.

A „C” osztály a műsort a Rock-suli című film feldolgozásával zárta.
A darab érdekessége, hogy a főszereplő rocker – Hluskó Szonja – a legjobb barátja – Görbe Angéla – személyiségét felhasználva beállt helyettesítő tanárnak a Kossuth Lajos Gimnáziumba, ahol is az igazgatónő (az arc) – Tudeszéné Pallagi Erika – szívesen alkalmazta.
A helyettesítő tanár örömmel nyugtázta, hogy az osztály diákjai, akiket kifogott: tudnak énekelni és hangszeren játszani. Elméjébe befészkelte magát a gondolat, hogy nevezi őket a Bandák csatájára. Erre alaposan fel is készítette őket alaposan, a legjobb tudása szerint.
Első ízben nehéz feladatnak bizonyult megfűzni az igazgató asszonyt, de egy kis zene és sör könnyedén megoldotta a problémát.
A versenyt természetesen a rock-suli nyerte, és nagy volt az öröm annak ellenére is, hogy a rockert kicsapták a helyettes tanári állásból, mivel régi álmát nem adta fel, ezzel a sereg diákkal pedig sikeresen meg is valósította.

A programok:

Nos, mint tudjuk, igen sok programot szerveztünk, ám sajnálatos módon csak jóval kevesebbre került sor.
Véleményem szerint a kötélhúzás volt az egyik legizgalmasabb program. Még Dékány László tanár úr is beszállt egy ízben, hogy megméresse az erejét.
Részt vett benne néhány volt diák is.
Láthattunk papírrepülő-röptetést is.
Bárki kipróbálhatta magát az ősi harcművészetekben a tiszaszőlősi Baranta csapatának segítségével. Forgathatták a kardot, lőhettek íjjal és még az ostor nehéztechnikájú csattogtatását is kipróbálhatták.
A „gaz-ember”- készítő vetélkedőre sajnálatos módon csak egy műalkotás készült, ám az az egy „gaz-hölgy” tökéletes tánctehetséggel lett megáldva.
Szabad teret kapott a sminkelés és körmözés is, az Avon cég képviselője által.
olt játékszoba, zsákbamacska, főzőverseny, tájfutó verseny és még sok más is.
Sajnos a paintball elmaradt, azon ok miatt, hogy ahonnan érkeztek volna a szervezők ott esett az eső, s attól tartottak, hogy Tiszafüred is a víz áldozata lett.

Mi nagy lelkesedéssel, mindent beleadva készültünk erre a napra. kihívást jelentett a sok feladat, de úgy érezzük, jól összeálltak a produkciók, s aki akarta, jól érezhette magát egész nap a szórakoztató programokon.

Kertész Tímea 11.C