KÉT ÚJABB SIKERES PÁLYÁZAT

A Klebelsberg Központ februárban, pedagógiai-szakmai fejlesztések megvalósulásának támogatására pályázatot hirdetett a Tankerületi Központok által fenntartott köznevelési intézmények pedagógusai és munkaközösségei által kidolgozott, helyben működő szakmai programok és jó gyakorlatok alkalmazásának és elterjesztésének támogatására. Olyan alkalmazott módszereket kívánnak támogatni, amelyek hozzájárulnak a nevelő-oktató munka fejlesztéséhez. A pályázat célja a köznevelési intézményekben folyó pedagógiai-módszertani jó gyakorlatok alkalmazásának és terjesztésének, az innovatív tevékenységek elmélyítésének, az iskolák közötti együttműködés fejlesztésének támogatása.

A szakmai programok, jó gyakorlatok támogatása keretében saját kidolgozású, követésre érdemes, bevezethető, elterjeszthető jó gyakorlatokkal, szakmai programokkal lehetett pályázni. Olyan alkalmazott módszerek, jó gyakorlatok folytatására és terjesztésére lehetett pályázni, amelyek hozzájárulnak a nevelő-oktató munka fejlesztéséhez, valódi módszertani támogatást biztosítanak a pedagógusok számára, lehetővé teszik a közös gondolkodást, platformot teremtenek az innovációnak, egyben biztosítják a tehetséges és elhivatott pedagógusok számára a szakmai fejlődést.

Intézményünk 3 pályázatot nyújtott be:

1. Latin örökségünk”, szakmai programok és jó gyakorlatok alkalmazása és elterjesztése kategóriában, a projekt kidolgozója: Dr. Demján Adalbert
  2. Szociális Kompetencia Fejlesztése, Fogyatékossággal élők, SNI diákok iránti érzékenyítés”, a projekt kidolgozója: Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó
  3. Intézményi tehetséggondozó program, tehetséggondozó egyéni fejlesztési tervek kidolgozása” című pályázat, tehetséggondozás kategóriában, a projekt kidolgozója: Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó

A három benyújtott pályázatból két sikeres, támogatott pályázat megvalósítására nyílik lehetőségünk.

„Latin örökségünk”

címmel benyújtott pályázat 1,2 millió forint pályázati támogatásban,

Szociális Kompetencia Fejlesztése,

Fogyatékossággal élők, SNI diákok iránti érzékenyítés”

címmel benyújtott pályázata 0,7 millió forint összegű pályázati támogatásban részesült.