KLG EXATLON SPORTNAP

Gimnáziumunk egy év kihagyás után az idén újra megrendezte a Kossuth Napok rendezvénysorozat keretében a KLG Exatlon Sportvetélkedőt. 2022. 03.03-án a Benedek Gábor Sportcsarnokban gyülekeztek a lelkes versenyző diákjaink és szurkoló diáktársaik a hagyományok szerint sporttal töltendő tanítás nélküli munkanap keretében.

A testmozgás mellett kiemelt célunk a szociális érzékenyítés az esemény programjai révén. Ennek érdekében diákjaink vegyes korosztályú (5-12. évfolyamos) 12 fős csapatokban versenyeztek.
A két órás nemes viaskodás során a következő feladatokban mérték össze képességeiket a csapatok: „krumpliültetés” (kislabada elhelyezése és összeszedése a bóják alá, majd eljuttatása a célvonalhoz), labdavezetés floorball ütővel, „mocsárjárás” lapokat előre téve haladni a célvonalhoz, „repülő szőnyeg”(a szőnyegen fekvő játékos áthúzása a célvonal mögé), ugrálás fittball labdával, „bombázó játék” (játékosok gumilabdával célozzák meg a bójákat), kötélhúzás. A sportnap háziasszonya az idén is Kátai Andrea tanárnő volt.

Helyezések:

1. 10.A-7.A (52p.)
  2. 12.B-5.A (46p.)
  3. 10.B-7.A (45p.)
  4. 9.B-8.AB (44 p.)
  5. 11.A-6.A (40 p.)
  6. 9.A-8.AB (34 p.)  és 12.A-5.A (34 p.)
  7. 11.C-6.A (28 p.)
  8. 9.C-8.AB (26 p.)
  9. 10.C-7.A (25 p.) és 11.B-6.A (25 p.)

Gratulálunk a dobogós helyezést elért csapatoknak és valamennyi sportolni vágyó, derekasan küzdő csapatnak!
Köszönjük Demeter László felajánlását, melynek köszönhetően a sportvetélkedőn részt vevő diákjainkat megajándékozhattuk egy Sportszelettel. Köszönet a testnevelés munkaközösség vezetőjének, Magyarné Ficzere Andreának és valamennyi testnevelő kollégának a sportvetélkedő megszervezéséért és lebonyolításáért, valamint azon kollégáknak és diákoknak, akik segítőként részt vettek a sikeres program megvalósításában.