PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP A KLG-BEN

Sokan úgy hiszik, hogy a pályaválasztás csak a végzős, érettségi előtt álló tanulókat érinti. Orientálni, irányt mutatni, érdeklődési kört, kompetenciákat megismerni, érdekes szakmákkal találkozni már jóval korábban is érdemes. Ebben próbálunk a 9.-12. évfolyamos tanítványainknak segíteni felsőoktatási intézmények bemutatkozása, előadásai, tájékoztatója révén. Bemutatkoztak felsőoktatási partnerintézményeink, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem-Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kara, Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar- a Budapesti Műszaki Egyetem, a Debreceni Egyetem-GTK, MÉK és a Tanárképző Központ-valamint az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem. Az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karát egykori diákunk mutatta be.A C osztályos, rendvédelmi tagozatos osztályaink izgalmas és látványos bemutatók keretében ismerkedhettek meg számos szakma kihívásaival, lehetőségeivel. A Tiszafüredi Tűzoltóság, a Katonai Toborzó és a Tiszafüredi Rendőrkapitányság képviselői bepillantást engedtek a tűzoltóság, a katonaság és a rendőrség keretein belüli karrierlehetőségekről, elsajátítható szakmákról.Köszönjük a szervezőknek és felsőoktatási együttműködő partnereinknek, előadóinknak az élményekkel teli tartalmas napot!