PRO TALENTO EMLÉKÉREM

Tehetséggondozás területén rangos elismerés a
Pro Talento emlékérem, mely pályázat útján nyerhető el és a megyeközépiskoláinak igazgatói nyújtanak be. A pályázatban értékelni kell a javasolt diák országosan meghirdetett versenyeken, megyei és egyéb, nagyobb jelentőségű versenyeken elért eredményeit.

Ez alapján Nagy Ádám 12. A osztályos diákot terjesztettük fel.

Az emlékplakettet Császár István tehetségfejlesztési szakértő, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Megyei Pályaválasztási Tanácsadójának vezetője, a megyei tehetségkoordinációs munkaközösség vezetője adta át, aki tehetség-azonosítás és tehetséggondozás terén kifejtett sok éves munkájáért „Bonis Bona – A Nemzet tehetségeiért” díjat vehetett át a napokban. Beszédében kiemelte, hogy a felterjesztésben olvasható versenyeredmények alapján méltán érdemelte el Ádám ezt a rangos elismerést.

Arról is említést tett, hogy gimnáziumunk számos tehetséges diákkal és tehetségüket kibontakoztató, kiemelkedő tehetségfejlesztő pedagógussal büszkélkedhet. 2014-ben Demján Adalbert nyerte el kiemelkedő tanulmányi eredményei alapján ezt a rangos kitüntetést, valamint Dr. Harka Ákost említette, gimnáziumunk nyugdíjazott pedagógusát, aki tehetséggondozó munkájának elismeréseképpen vehette át korábban a Pro Talento emlékplakettet.

Sági István tankerületi igazgató úr adta át a történelem OKTV 15. helyezésért járó oklevelet.

Gratulálunk!