PUHA SZONJA A MEGYEI DIÁK FÓRUMON

Köszönöm a lehetőséget, hogy rész vehettem a Diák Fórumon. 2019. március 27.-én Szolnokon a JNSZDÖK által szervezett Megyei Diák Fórumon vehettem részt. A rendezvény a Jász-Nagykun- Szolnok megyei Önkormányzat Hivatalának Dísztermében került megrendezésre. A szervezők köszöntötték a résztvevőket és ismertették a napirendi pontokat első körben három előadást hallgathattunk meg.

Elsőként Fehér Petra a Megyei Közgyűlés alelnöke tartott prezentációt, melynek témája a közszereplés, mint hivatás a J-N-SZ megyei önkormányzat tevékenységén keresztül. Előadásában bemutatta a megyei önkormányzat működését, tagjait, valamint kitért a Megyei Értéktárba felvett értékekre, melyekre büszkék lehetünk, hisz több tiszafüredi érték is szerepel a listán pl. a Tiszafüredi nyereg, Kiss Pál Múzeum. Alelnökasszony felhívta a figyelmet a http://alfoldszive.hu/ oldalra, ami J-N-SZ megye turisztikai portálja.

A nap második előadója Kalmár Andrea, a Szolnoki Szolgáltatási Szakképzési Centrum képviselője volt, aki bemutatta a centrumot, főbb iskoláit és képzéseit.

A harmadik előadást pedig Bakos-Szabó Renáta tartotta, aki a Szolnokon létrejött Impulzus Egyesület vezetője. Prezentációjában ismertette a szervezetet, melynek célja, hogy fiatal pályakezdőket karolnak fel és segítik őket pályájukon elindulni.

Az előadások után szünet következett, majd a JNSZDÖK vezetőségi tagjainak megválasztására került sor. Melyre az ülést megelőző hetekben lehetett pályázni. A tavalyi vezetőség jelentkezése mellé én is beadtam nevezésemet, hét jelentkező közül a diákok a tavalyi vezetőséget választották meg 5 fővel. Bár nem kerültem be a JNSZDÖK vezetőségi csapatába, de örülök, hogy jelentkezhettem és elmondhattam ötleteimet az oktatással kapcsolatban.

Puha Szonja

DÖK elnök