„TESTNEVELÉS A PANDÉMIA UTÁN-KIHÍVÁSOK A XXI. SZÁZADBAN” ORSZÁGOS MÓDSZERTANI KONFERENCIÁJÁN VETTTEK RÉSZT A TESTNEVELŐ TANÁROK

2021.10.15-16 között részt vett a testnevelés munkaközösségünk 3 tagja Győrben megrendezésre kerülő „Testnevelés a pandémia után-Kihívások a XXI. században” Országos Módszertani Konferenciáján.

15-én a győri Városháza Dísztermében hallgattunk előadásokat Schmitt Pál, a Nemzet Sportolója, volt köztársasági elnök, Sárfalvi Péter, az EMMI sportért felelős helyettes államtitkára, Horváth Péter, az NPK elnöke, valamint Prof. Hamar Pál DSc, az MTTOE elnöke köszöntői után. Szó volt pl. A testnevelői tervezőmunka jellemzői a 2020-ban kiadott Nat után, A testnevelés és a gyógytestnevelés helyzete a digitális munkarend idején című kutatássorozat eredményeinek ismertetése, A játékosítás lehetőségei a testnevelés oktatásában stb. Ezen előadások hallatán rengeteg inspirációt kaphattunk az oktatáshoz, illetve tájékoztatást a pandémia okozta változásokról, amely a testnevelésben is jól érzékelhető volt.

16-án a győri SZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Technikumban Farkas Roland és Kozma Tamás testnevelők, szakedzők az „Erő és gyorsaság fejlesztése ellenállások legyőzésével” című bemutatójuk által rengeteg hasznos ötletet kaptunk az iskolai testnevelés órák mozgásanyagához, illetve megismerkedtünk egy új eszközzel, a Vertimax-al, amely nagyban hozzájárul a már említett képességek fejlesztéséhez. Majd egy interaktív foglalkozáson vettünk részt, amely a közösségi kompetenciákat fejleszti az élménypedagógia eszközeivel.

Mind ezek után az Olimpiai Sportpark létesítményeit látogattuk meg, ahol ámulatba ejtő élményekkel gazdagodtunk.

Szarvas Fanni

testnevelő