EURÓPA-NAP A GIMNÁZIUMBAN

Az Európai Parlament 2017-től minden tagállamban elindította Nagykövet Iskolája programját. A program célja a fiatalok figyelmének felkeltése Európa és az európai parlamenti demokrácia iránt: a tanév során különféle iskolán belüli és kívüli programon keresztül aktív ismereteket nyújtva nekik az Európai Unióról és különösen az Európai Parlamentről. Pedagógiai Programunkban is meghatározott alapvető feladatunk az egyetemes emberi értékek megismertetése, az európai polgári gondolkodás és értékrend közvetítése. Feladatunk az érdeklődés felkeltése a társadalmi jelenségek és problémák iránt, az igény kialakítása a közösségi tevékenységekre, az iskolai és a helyi közéletben való részvételre.  Humanizmus, demokrácia, európaiság értékrend kialakítása. 2018-ban benyújtott sikeres pályázatnak köszönhetően azon 10 szerencsés iskola egyike lehetünk, akik a feltételek teljesítése után elnyerhetik az EPAS iskola, az Európai Parlament Nagykövet Iskolája címet. Az Európai Parlament Nagykövet Iskolája program lefolytatásáról a Senior Nagykövetként az intézményvezető gondoskodik.

2019.04.26-án Európa-napot tartottunk. A minden évben megrendezett Európa-nap (május 9.) az európai béke és egység ünnepe. Rendezvényünkön köszönthettük Steiner Attila,európai uniós kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár urat, Bóta Zsolt, követet a Magyarország Bécsi Nagykövetségről, Ujvári Imrét, Tiszafüred Város Polgármesterét, Dr. Horváth Ágnest, az Agria Universitas Egyesület elnökét, valamint Kissné Soós Ágnest a Karcagi Tankerületi Központ szakmai igazgatóhelyettesét. Megtisztelte jelenlétével rendezvényünket az Európai Parlament Magyarországi Kapcsolattartó Irodájából Puskás Aurél, valamint Dankóné Szabó Edit,a Szolnoki Europe Direct Iroda vezetője, Kaló Krisztina és Magyar Krisztina, az Eszterházy Egyetem Anglisztika és Amerikanisztika Intézetének tanárai.

Tovább a cikkhez

Cool Science for Young Scientists

A Cserniczky Márk és Szarvas Péter által bemutatott kísérletek második része itt található.

Az 5. B osztállyal az osztályfőnökük, K. Nagyné Pataki Noémi március hónapban mini ejtőernyőket készített különféle újrahasznosított anyagokból, majd kipróbálták őket, és közben megtapasztalhatták ezeknek az elmés szerkezeteknek a működési elvét.

Az utolsó témánk a pályázatban a levegő. Ezzel kapcsolatban meghívtuk K.Nagy Róbertet a tűzoltóságról, aki előadást tartott nekünk a levegő összetételéről, a levegőszennyezés okairól és következményeiről.

A ’Scientific Wednesdays’ kísérletsorozat újabb összeállítása itt található. Ebben a részben főleg a levegővel ismerkedtünk, bár akadnak más típusú kísérletek is, mint pl a nem-newton-i folyadékkal való játék is.

Az Európa napon beszámoltunk az Erasmus+ pályázatokról, amelynek a diasora itt található. Dékány László tanár úr ugyanezen a napon kísérlet bemutatót tartott, az eseményről készült kisfilm itt érhető el.