Francia-német kvíz

Iskolánk 4 fős csapata 35. helyen végzett a Goethe Intézet és a Francia Intézet által szervezett francia-német vetélkedőn. 280 csapat nevezett az online formában idén első alkalommal lebonyolított megmérettetésen, ahol a diákok francia és német nyelven válaszoltak a francia és német kultúrával és gasztronómiával, nyelvekkel, földrajzzal, történelemmel és az Európai Unióval kapcsolatos kérdésekre. A helyes megoldáson kívül a gyorsaság is fontos volt ezen a versenyen, hiszen a sok azonos pontszámot elért csapat közül az került előbbre, aki gyorsabban tudta a feladatsort megoldani. 37 kérdést kaptak a tanulók, csapatunk 33 pontot ért el és 43 perc alatt tudták megoldani a teljes sort.

Gratulálunk a versenyző diákoknak és felkészítőiknek.

Csapatunk tagjai:

Bugán Zsófia 10. B
Kovács Vivien 10. B
Mucza Liliána 10. B
Szűcs Evelin 10. A

Szaktanáraik: Darmos Krisztina francia szakos, Hegedűsné Trázsi Mária német szakos tanárnők