Őszi Pedagógiai Napok: “Lemorzsolódás csökkentése a KLG-ben” című jógyakorlat

Az Oktatási Hivatal Szolnoki Pedagógiai Oktatási Központja által szervezett Őszi Pedagógiai Napok rendezvénysorozat fókuszába ebben az évben a tanuláshoz szükséges készségek és képességek fejlesztése került az iskolai lemorzsolódás megelőzése érdekében.

Október 16-án “Lemorzsolódás csökkentése a KLG-ben” című jógyakorlattal csatlakoztunk a programsorozathoz. Az előadást megtisztelte jelenlétével a Szolnoki POK főosztályvezetője, Dr. Zolnai Orsolya és Major Gabriella.

Az EFOP 3.1.5-16 A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása projekthez a gimnáziumunk mintaadó iskolaként kapcsolódott. A Dr. Drénné Takács Krisztina igazgatóhelyettes által bemutatott jógyakorlatunk célja azon preventív és intervenciós tevékenységünk bemutatása volt, ami az iskolai lemorzsolódás megelőzését szolgálja; azon intézményi fejlesztésekre irányuló konkrét tevékenységeinket mutatta be, mely fejlesztések fókuszában a helyi igényeken alapuló komplex intézményfejlesztés áll. Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó előadásában külön fókuszált a roma diákok szakmai és egyéni útjának segítésére. Kasza Adrienn pedagógus „Találd meg önmagad” elnevezésű szolidaritási projekt keretében szerzett tapasztalatait felhasználva alakított ki programot gimnáziumunk Esélyegyenlőségi szakkörének elindításához. Igazgatónő a szakkör mellett kitért a hátrányos helyzetű diákokat segítő egyéb programokra is: Útravaló ösztöndíj program, MCC Roma Tehetségprogram, Színjátszó szakkör vagy az Aktív Iskola Program.

Állatvédelmi témahét 2023

2023-ban október 2. és 15. között került megrendezésre az Állatvédelmi témahét, melyhez iskolánk ebben a tanévben is csatlakozott. Kicsik és nagyok, órai, és órán kívüli foglalkozások által juthattak érdekes információkhoz a különböző állatokkal, állatvédelmi témákkal kapcsolatban.

Biológia, természettudomány, rajz, etika, technika és osztályfőnöki órákon különböző tevékenységeket folytattak a szaktanárok és osztályfőnökök, melyek élvezetesek és tanulságosak voltak. Ilyen volt például az állatvédelmi plakátok, rajzok készítése, IKT eszközök segítségével játékos feladatok megoldása állatvédelmi témakörben. Különböző online órákat is vetítettünk le, nagy népszerűségnek örvendett Dr. Zacher Gábor előadása, aki a méreggel ölő állatokról beszélt, de tetszett a diákoknak Dr. Molnár Marcell bemutatója a nyusziterápiával kapcsolatban. Tanórán kívül is több érdekes program közül választhattak diákjaink: október 4-én Szűcs Andrea fazekas művész vezetésével készíthettünk agyagból állatfigurákat, majd október 6-án egykori diákunk, Dr. Koska Hedvig látogatott el hozzánk, aki a kutyatartással kapcsolatban tartott interaktív előadást. Október 9-én az egri Tappancs Segítőkutyások Egyesületet képviselve találkozhattunk Faragó Mariannal, Tóth Krisztinával, és kutyáikkal, Fhürivel és Yukival. Ők a kutyaasszisztált terápiáról tartottak bemutatót. A témahét utolsó eleme egy kirándulás volt, melynek célpontja a Górés-tanya, és annak környezete volt. Itt a diákok madárvédelemmel kapcsolatos ismeretekkel gazdagodhattak Kiss Róbert által. 

Tovább a cikkhez