Erasmus+ projekttalálkozó Írországban

2024. szeptember 15-20-ig iskolánk két pedagógusa (Dékányné Szabó Enikő és Monok Péter) és négy diákja (Bodri-Majoros Csaba, Jakab Vajk, Szabó Bence, Szincsák Bence – 9.A) az írországi Ballinába utazott, ahol a „Sharing stories – sharing cultures” elnevezésű Erasmus+ projekt legutóbbi találkozóján vettek részt.

A projektfeladatok a történetmeséléshez, a drámajátékhoz, ill. íráshoz kapcsolódtak. A kreatív tevékenységek során a diákok nem csak angol nyelvtudásukat csiszolták, de bepillantást nyerhettek egymás kultúrájába, az ünnepeik körébe.

A feladatok elvégzését szabadidős programok, kirándulások követték (pl. Enniscrone Beach szörfiskola és Seaweed Bath, Jackie Clark Múzeum, Down Patrick Head lélegzetelállító sziklái, Galway–hajókirándulás stb.), melyek során vendéglátóink Írország nyugati részének csodálatos látnivalóihoz kalauzoltak el bennünket.

Dékányné Szabó Enikő