Kirándulás Egerbe

2024. 09. 17-én NEP program keretében ellátogattunk az Egri Várba, ahol rengeteg érdekességet hallottunk. Megnéztük a korabeli öltözeteket és fegyvereket, amelyeket valamennyien fel is próbálhattunk. Az idegenvezető mesélt nekünk a vár ostromáról, és arról, hogyan sikerült megvédeni a törököktől. Érdekességeket hallottunk Eger belvárosának kialakulásáról is, ez szorosan összefügg a vár létével. A múlt ma is visszatükröződik Eger belvárosának építészetén. Képet kaptunk az akkori környéken élő jobbágyság, polgárság és a várvédők lakhelyéről és mindennapi életéről. Még érdekességet hallottunk a fürdőkultúráról, hogy milyen nagy szerepet játszottak a termálfürdők Egerben és vonzáskörzetében. A város ma is híres termálforrásairól, ma is sok turistát vonz. Az egész látogatás nagyon érdekes és tanulságos volt.

Osztályunk mellet még a mai napon a 10. A, B, 11. A, tegnap pedig a 7. A, 8. A, 9. A, 9. B osztályok is részt vehettek a programokon. Mindenki nagyon jól érezte magát, tartalmas, érdekes programokkal gazdagodott. Voltak, akik Jumurdzsák gyűrűjét készíthették el, voltak akik honfoglaló játékhoz hasonló játékban védték meg az Egri várat, voltak, akik Gárdonyi titkos írását ismerhették meg.

Köszönjük a lehetőséget! Reméljük a továbbiakban is lesz lehetőségünk hasonló programokra.

Bodnár József

11. B osztályos tanuló