Ökokuckók + Videó

A Think global, Act local across Europe című pályázat keretében az elmúlt időszakban többször is rendeztünk olyan foglalkozásokat, ahol természetes összetevőből készítettünk különféle termékeket.

Az egyik ilyen workshop alkalmával a 8.A osztály bevonásával már kész szappanalapot melegítettünk fel, valamint „fűszereztünk” rózsaszirommal és levendulával, majd pedig formába öntöttük őket.

December 10-én egy olyan foglalkozást tartottunk, ahol egy tantermen belül három sarokban folytattuk az „öko” tevékenységeket. Az egyik hegyszínen Hegedűsné Trázsi Marika néni és Hajdu Éva néni vezetésével a diákok kozmetikai arclemosó pamacsokat készíthettek textilből, újrahasznosított anyagok felhasználásával.

A második helyszínen K.Nagyné Pataki Noémi néni segítségével a gyerekek papír teafilter tasakok hajtogatásával karácsonyi díszeket alkottak.

A harmadik helyszínen pedig Monok Péter irányításával folyékonyt szappant kevertek a diákok háziszappan felhasználásával, valamint natúr dezodorokat (por állagút és kenhetőt is) készítettek szódabikarbóna, kukoricaliszt, kókuszzsír, aloe vera gél és némi illóolaj mixelésével.