EURÓPAI PARLAMENT NAGYKÖVET ISKOLÁJA PROGRAM PLAKETT ÉS OKLEVÉL ÁTADÓ ÜNNEPSÉG BUDAPESTEN

Júniusban kaptuk az értesítést, hogy az éves tevékenységek és a programok értékelése alapján gimnáziumunk elnyerte az Európai Parlament Nagykövet Iskolája minősítést. A plakett és oklevél átadó ünnepségre 2019. október 25-én került sor Budapesten, a Budapesti Gazdasági Egyetemen

Lővei Andrea, az Európai Parlament Kapcsolattartó Irodájának vezetője köszöntötte a megjelenteket, és beszélt az Európai Parlament Nagykövet Iskolája program jelentőségéről. Az Európai Parlament 2017-től minden tagállamban elindította Nagykövet Iskolája programját. A program célja a fiatalok figyelmének felkeltése Európa és az európai parlamenti demokrácia iránt: a tanév során különféle iskolán belüli és kívüli programon keresztül aktív ismereteket nyújtva nekik az Európai Unióról és különösen az Európai Parlamentről. Az Európai Parlament Nagykövet Iskolája programban részt vevő diákok és tanárok ismerik az európai polgári szerepvállalás kínálta lehetőségeket és az Európai Parlament szerepét a döntéshozatali folyamatban. Minden iskolának gratulált a sikeres munkához és az elért eredményhez!

Győri Enikő, európai parlamenti képviselő ünnepi beszédében kitért az európai unió szerepére és jelentőségére, az európai parlament és az európai parlamenti képviselők munkájára, valamint az EPAS program jelentőségére, a fiatalok jövőt alakító kulcsfontosságú szerepére. Puskás Aurél, oktatási szakértő értékelte, és méltatta a csatlakozó iskolák éves munkáját.

Az ünnepi megnyitót követően került sor azon iskolák junior nagyköveteinek bemutatkozására, akik 2018-ban csatlakoztak. Gimnáziumunk 4 junior nagykövete (Nagy Csenge, Tajta István, Gyöngy András, Cserniczky Márk), valamint öregdiák junior nagyköveteink (Nagy Zsombor, Szűcs Richárd) prezentációjukban elmondták, hogy miért is fontos, mit profitál intézményünk az EPAS cím, illetve program révén. Beszámoltak róla, hogy milyen módon tettünk eleget a kötelező elemeknek, úgymint infópont létrehozása, Európa-nap szervezése, média megjelenés, az „EU-s tanagyag” feldolgozása.

A junior nagyköveteink röviden bemutatták a 2018/19-es tanévben megvalósított programjainkat, az európai vonatkozású versenyeinket. Kisfilm segítségével mutattuk be a brüsszeli tanulmányutat, amikor többek között ellátogathattunk Az Európai Parlamentbe és a Parlamentáriumba.

A plakettet Győri Enikőtől, az oklevelet Lővei Andreától vehettük át. Mind intézményvezetőként, mind szenior nagykövetként nagyon büszke vagyok a sikeres pályázatra, a cím elnyerésére és legfőképpen a junior nagykövetekkel végrehajtott 2018/19-es tanév munkatervének megvalósítására.

Köszönöm mindazon kollégáknak és diákoknak, akik hozzájárultak a programok és versenyek sikeres végrehajtásához. Szeptemberre elkészítettük a 2019/20-as tanév EPAS Munkatervét, és megújult energiával és lelkesedéssel hozzáláttunk a megvalósításhoz.

szenior nagykövet/intézményvezető