TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉG 2020

A Kossuth Lajos Gimnázium ünnepélyes tanévnyitójára 2020.09.01-én került sor 9.00 órai kezdettel, a Benedek Gábor Városi Sportcsarnok és Szabadidőközpontban. A helyszín és a megrendezés módja is rendhagyónak bizonyult. A helyszínválasztást a rossz idő indokolta, a rendhagyó módot pedig az aktuális higiénés előírások. A szabályoknak megfelelve, a „gólyáink”, a fellépő diákjaink és a szervező pedagógusok voltak csupán jelen az ünnepélyes tanévnyitón, a többi diákunk a gimnáziumban, osztályfőnöki órákkal kezdte meg a tanévet.

A rendezvényt megtisztelte jelenlétével: Varga Tibor, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal Tiszafüred Járási Hivatalának hivatalvezetője, Ujvári Imre polgármester, Vargáné Balogh Irén alpolgármester asszony, Virág Tibor alpolgármester, Bodonné Gyöngy Erikát, Tiszaörs község polgármestere, Bári Ágnes, Nagyiván község polgármestere, Anginé Szőnyi Eszter, Tiszaszőlős polgármestere, Sági István, a Karcagi Tankerületi Központ igazgatója, Juhász Éva, a Magyar Vöröskereszt Jász-Nagykun-Szolnok Megyei szervezetének igazgatója,  Komlósi Andrea, az SZMK leköszönő elnöke, valamint Szendy Mónika, az újonnan megválasztott elnök.

Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó intézményvezető asszony tanévnyitó beszédét követően a hagyományoknak megfelelően az új tanévet a hatodikosok egy kis műsorral köszöntötték, Bukta Erzsébet és Fügéné Szádeczky Csilla tanárnők felkészítésében.

Ujvári Imre polgármester úr, Sági István tankerületi igazgató, valamint Bekéné Németh Tímea és Szabó Attila osztályfőnökök tűzték fel a 9. évfolyamos gólyáinknak a jelvényt. Az ünnepség keretein belül Miniszteri Elismerő Oklevelet és Pedagógus Szolgálati Emlékérmet vett át intézményünk négy nyugalmazott pedagógusa:

• a KLG Balkay Pál Általános Iskolájának nyugalmazott tagintézmény-yezetője, Zabolai Sándorné,
  • a KLG Nagyiváni Általános Iskolájának nyugalmazott pedagógusa, egykori tagintézmény-yezetője, Czinege Erzsébet,
  • a KLG Tiszaszőlősi Általános Iskolájának nyugalmazott pedagógusa, Szabóné Szegedi Edit,
  • át a KLG Kossuth Lajos Általános Iskolájának nyugalmazott pedagógusa, Hunyadi Sándorné.

Az intézményvezetés hagyományt teremtve 2017-ben egy új díjat alapított KLG-díj néven. A Puskás -díjhoz hasonlóan, kiemelkedő tanulmányi munkája eredményeképpen, a tantestület javaslatára nyerheti el a díjat egy végzős diák, minden tanév végén. A díj egy emlékplakett és 50.000 ft. A díjat az intézményvezető adja át a ballagás alkalmával. Sajnos a vírushelyzet, a digitális munkarend miatt csupán online ballagásra kerülhetett sor. Ezt az ünnepélyes alkalmat pótolva az iskolavezetés a tanévnyitó alkalmával nyújtotta át a díjazottnak, Törőcsik István volt 12. A osztályos diáknak az emlékplakettet.

Intézményünk szoros és jó kapcsolatot alakított ki a Vöröskereszt területi szervezetével. Sikeresen beindítottuk a véradást, diákjaink rendszeresen részt vesznek és eredményesen szerepelnek az elsősegélynyújtó versenyeken. Diákjaink rendszeresen végeznek önkéntes munkát vöröskeresztes rendezvényeken, műsorral kedveskednek a véradók tiszteletére szervezett vacsora esten vagy az idősek karácsonyán.  A Magyar Vöröskereszt az idén májusban csak online módon hirdethette ki a kitüntetetteket. Gimnáziumunk Vöröskeresztes tevékenységért Dicsérő Oklevéllel jutalmazták, valamint vöröskeresztes tevékenységéért ezüst fokozatban részesült gimnáziumunk pedagógusa, Szabó Anikó Ildikó. Juhász Évá, a Magyar Vöröskereszt Jász-Nagykun-Szolnok Megyei szervezetének igazgatója adta át intézményvezető asszonynak, valamint Szabó Anikó Ildikó tanárnőnek az elismeréseket

Hagyomány Tiszafüreden a település legjobb tanulóinak, sportolóinak és pedagógusainak elismerése a március 15-i ünnepségek részeként. Rendhagyó módon, a koronavírus-járvány miatt a díjazottak augusztus 26-án vehették át az elismeréseket. Versenyen részvétel miatt nem vehette át az Év edzője díjat Szabó Attila testnevelő, a Benedek Gábor Díjat Csengeri Evelin és Tiszafüred Kiváló Ifjúsági Díját Kulcsár Csenge és Szabó Lili. Virág Tibor alpolgármester úr nyújtotta át számunkra az elismeréseket. Minden díjazottat Sági István, tankerületi igazgató úr is köszöntötte.

• Tiszafüred Város Kiváló Nyolcosztályos Gimnáziumi Tanulói: Tudesze Petra, Józsa János Zoltán, Pásztor Fanni Miléna, Nagy Tímea és Szűcs Evelein.
  • Tiszafüred Város Kiváló Középiskolai Tanulói: Beke Zsombor, Dékány Bence, Gyöngy András, Törőcsik István, Nagy Csenge
  • Tiszafüred Város Kiváló Ifjúsági Sportolói: Kulcsár Csenge, Szabó Lili, Párdi Viktória, Pető Adél, Pető Hanna, Ujvári Zsombor, Kota Szabina, Dékány Lili, Tamás Máté, Szegedi Bence, Antal Viktória, Székely Gabriella
  • Bendek Gábor díjazottak: Csengeri Evelin, Vincze Viktor, Vincze Valentin

Az ünnepélyes tanévnyitó műsorvezetői feladatait még utoljára Puha Szonja, volt 12. B osztályos diák látta el. Szonja méltatását már az új DÖK elnök, Szűcs Evelin, 9.A osztályos diák olvasta fel. Puha Szonja DÖK elnöki feladatait megköszönte intézményvezető asszony, a Karcagi Tankerületi Központ Tankerületi tanácsában végzett munkáját pedig tankerületi igazgató úr ismerte el.

Az intézményvezető az intézmény pedagógusai és a diákok nevében megköszönte Komlósi Andrea sok éves SZMK elnökként végzett munkáját és köszöntötték az új elnököt, Szendy Mónikát.