TESTEK PESTEN – GONDOLATOK A BODY KIÁLLÍTÁS MARGÓJÁRA

2018. február 26-án osztálytársaimmal, iskolatársaimmal és tanáraimmal részt vettem a budapesti Body kiállításon. Meglehetősen érdekes volt, ugyanis nagyon részletesen mutatták be az emberi test felépítését, működését és szerveit. Szerintem fontos kiemelni azt, hogy a kiállított emberi testek egyáltalán nem voltak visszataszítóak és felkavaróak. Ez azért jó, mert aki nem igazán bírja a vér és az élettelen testek látványát, de érdekli az emberi test működése, akkor az sok élménnyel, ismerettel távozhatott haza, anélkül, hogy felkavarta volna az emberi maradványok látványa.

image-001

Az én továbbtanulási szándékaim között nem szerepel a biológia, de ettől függetlenül lenyűgözött a kiállítás. Szerintem, akik orvosi egyetemre készülnek, azoknak azért lehet hasznos ez a bemutató, mert nekik szokniuk kell a felboncolt emberi test látványát. A kiállításon nagy hangsúlyt fektettek a részletekre is, mert bemutatták a különböző szerveket és azoknak a betegségeit, rendellenességeit, a csontvázat, izomzatot, keringést, légzést, illetve nagyon érdekes volt a magzat fejlődését nyomon követő folyadékos készítmények sorozata.

image-003

A preparált magzatok között láthatóak voltak olyanok is, amelyek valami rendellenesség miatt haltak meg. Szerintem az is jó volt a kiállításon, az ismertetők, információk angolul is feltüntették, tehát aki akarja még az angol nyelvtudását is gyakorolhatja, fejlesztheti.

image-002

Összefoglalva, a közel másfél órás tárlatvezetés olyan sok élményt adott, hogy észre sem vettem, az idő múlását, nem bántam meg, hogy elmentem és megnéztem az emberi testek tárlatát.

Lengyel Ádám 11. B osztályos diák

A képek forrása: bodykiallitas.hu