„A vészhelyzet miatt
meghosszabbítjuk az ECDL vizsgakártyák érvényességi idejét
A vészhelyzetre való tekintettel az NJSZT a 2020.
március 31-től 2020. június 30-ig érvényes vizsgakártyával rendelkező minden
vizsgázó esetében a regisztráció idejét 6 hónappal meghosszabbítja.
Azok a vizsgázók, akiknek a vizsgakártyája éppen ebben az
időszakban, azaz 2020. március 31-ig jár le, de az utolsó vizsgáikat a
koronavírus okozta körülmények miatt nem tudták letenni, kérjük, hogy a
vizsgakártyájuk meghosszabbítása iránti kérelmükkel forduljanak az ECDL
Irodához. Az ECDL Iroda a kérelmeket egyedileg, a vizsgázók érdekeinek
maximális figyelembe vételével bírálja el.
Lassan eltelt két hét az új, digitális munkarendben. Próbáljuk mi is összegezni az eddigi tapasztalatokat.
Szeretném megköszönni vezetőségünk és tantestületünk valamennyi tagja
nevében, hogy ebben a nagy kihívást jelentő helyzetben támogatásával
segíti gyermekét, hogy az iskolai feladataiban a megváltozott
körülmények között is helyt tudjon állni. A jelenlegi helyzetben azt
tartottuk a legfontosabbnak és a múlt hét hétfői tantestületi
értekezleten az volt a kérésem, hogy
március 17-től diákjaink iskolai élete a lehető legszervezettebben és
legkönnyebben megoldható módon folytatódjon, valamint ehhez a maximális
segítséget megkapják a pedagógusoktól.
2020. március 25-én éjfélig módosíthatók a jelentkezések a középfokú felvételi eljárásban
Az Oktatási Hivatal a kihirdetett országos veszélyhelyzetre való tekintettel a tanulók és szüleik, valamint az általános iskolák munkatársai közötti személyes érintkezés minimalizálása érdekében a középfokú felvételi eljárás során a módosító tanulói adatlapok előállításának eljárásrendjét az alábbiak szerint változtatja meg.
A középfokú felvételi eljárás során a felvételi vizsgák eredményei, tapasztalatai vagy egyéb információ alapján a tanulóknak az évek óta ismert főszabály szerint egy alkalommal lehetőségük van eredeti továbbtanulási szándékuk módosítására. Ilyenkor módosító tanulói adatlapot kell előállítaniuk. A módosítás során a tanulmányi területek eredetileg beírt sorrendje megváltoztatható (de tanulmányi terület nem törölhető). Emellett új tanulmányi terület felvétele is lehetséges, ám csak olyan középfokú iskolában, amely a tanulói adatlapon már korábban is szerepelt, és csak az érintett középfokú iskola erre kijelölt képviselőjével történt előzetes egyeztetés alapján. Az egyeztetés tényét a középfokú iskolának az eredetileg benyújtott jelentkezési lapon fel kell tüntetnie. Új iskolát (és annak tanulmányi területét) nem lehet a módosító tanulói adatlapon megjelölni. Nem lehetséges továbbá a tanulói adatlapon szerepelő tanulmányi terület törlése sem.
Az országos veszélyhelyzetből következően a jelenlegi felvételi időszakban a módosító tanulói adatlapok előállítása és elektronikus megküldése (március 19. helyett) már a mai naptól megkezdhető.
A holnapi naptól a Google Classroom alkalmazást fogjuk használni a tantermen kívüli digitális munkarend megszervezésére. Minden szükséges információt megkaptok az osztályfőnökeitektől. Az órarend szerint, a megszokott időben találjátok majd a feladatokat, instrukciókat. Az adott szaktanárral kialakított rendben, eszközzel és módszerrel folynak majd az órák. Kérem felelősségteljes hozzáállásotokat és együttműködéseteket.Kérem, olvassátok el a rövid útmutatót a Google tanterem használatáról! Amennyiben további kérdésetek lenne, kérjétek az osztályfőnök segítségét. Jó tanulást és sikeres felkészülést kívánunk!
A koronavírus járvány
terjedésének megelőzésével kapcsolatos (2020.03.13.)miniszterelnöki
bejelentés kapcsán a Kossuth Lajos Gimnázium és Általános Iskola
fenntartója, a Karcagi Tankerületi Központ, illetve az intézmény
Nevelőtestülete a hétfői napon konzultál.
A Magyar Közlönyben megjelenő határozatokat, jogszabályokat figyelembe
véve alakítjuk ki a digitális távoktatás rendjét, melyről minden
érintettet tájékoztatni fogunk.
Tisztelettel kérem valamennyi Kedves Szülő és Diák higgadtságát és
konstruktív együttműködését. A kialakult helyzetet a lehető legnagyobb
körültekintéssel kezeljük.
Kedves Diákok! Amellett, hogy
otthon tanultok, figyeljetek a környezetetekben élő idősekre! Tartsátok
be a higiénés előírásokat! Vigyázzatok magatokra és egymásra!
Negyedik alkalommal rendeztük meg a Kossuth Bált a Kossuth-napok rendezvénysorozat záróakkordjaként, 2020.03.07-én. Megtiszteltetés számunkra, hogy Kossuth Lajos nevét viselő intézményünk nyithatta meg a márciusi ünnepségeket, a megemlékezések sorát városunk lakosait is összekovácsoló eseménnyel, a Kossuth Bállal. A Kossuth-napok rendezvénysorozattal és ezzel a bállal is névadónk életútja, pályája ismeretében tisztlettel és büszkén hajtjuk meg fejünket Kossuth Lajos emberi nagysága, politikai tisztessége előtt.
Az idén is alapvető célunk, a Kossuth Lajos Gimnázium és Általános Iskola közösségének építése volt. „Négy évvel ezelőtt nem a világ megváltását tűztük ki célul, névadónkra szerettünk volna méltó módon megemlékezni a Kossuth-napok rendezvénysorozattal és a „kossuthos” közösséget összekovácsolni eme bál révén. Negyedik alkalommal az itt együtt ünneplő közel 500 fő igazolta azt, hogy egy kis közösség mire képes. A bál folyamata mesébe illő: nagyot álmodtunk, terveztünk, segítő társakra bukkantunk, bűvös számokban gondolkodtunk, akadályokat győztünk le, hogy a történet végén úgy érezhessük magunkat, mint a mese hősei. Az összefogás varázserejét bizonyítja, hogy az elmúlt 3 évben egy-egy millió forintot fordíthattunk a sikeres nevelő-oktató munkánk elősegítésére, diákjaink számára jobb tárgyi feltételek biztosítására.”– fogalmazott köszöntő beszédében az intézményvezető. Szerettünk volna a sok munka, rohanás közben kicsit szórakozni és másokat is szórakoztatni. Másrészt nagyon fontosnak tartjuk, ezért egy ilyen rendezvény kapcsán is teret kívántunk adni, a tanárok, szülők és diákok együttműködésének, hiszen az Ő közös munkájuk elengedhetetlen feltétele egy iskola sikeres nevelő-oktató munkájának. És nem utolsó sorban ez egy jótékonysági bál, bevételét teljes egészében diákjainkra, az iskola pedagógiai programjának megvalósítására fordítjuk majd, ahogy tettük ezt az előző években is.