Virágfelajánlás a gimnáziumnak

Laczkó-Kovács Tímea, ügyviteli dolgozónk, tisztelete és támogatása jeléül, gyönyörű virágokat ajánlott fel, amivel gimnáziumunk udvarát méltó módon tudtuk díszíteni a közelgő ballagási ünnepségre.

Köszönjük az önzetlen felajánlást!🌺

FELHÍVÁS ALKOTÓI PÁLYÁZATRA

Élhető vizeink az EU-ban, a Tisza-tó csodái

A Tiszafüredi Kossuth Lajos Gimnázium és Általános Iskola alkotói pályázatot hirdet felső tagozatosok számára.

Szeretettel várjuk az alkotásokat minden kreatív fiatal részéről!

Gimnáziumunk idén is csatlakozott a „Legyen kék a tér!” című figyelemfelhívó programhoz

A Református EGYMI Csodaösvény Fejlesztőház és a Kovács Pál Művelődési Központ idén ismét megszervezte figyelemfelkeltő programját az autizmus világnapjához kapcsolódóan. A kék sétával a figyelmet az autizmus spektrum zavarral élő emberekre hívják fel. A Deák teret a dekorációk kék színűre varázsolták. Ujvári Imre, Tiszafüred polgármestere köszöntötte a résztevőket, Gőz Andrea a Református EGYMI Csodaösvény Fejlesztőház tagintézmény igazgató- helyettese az autizmus spektrum zavarral élő emberek megértéséről, elfogadásáról tartott beszédet.

Az elfogadás leggyorsabb útja a kommunikáció, a leghathatósabb pedig, ha ez már gyerekkortól elkezdődik. Ezért is tartjuk fontosnak, hogy diákjaink részt vegyenek, minden évben a Legyen kék a tér! elnevezésű városi rendezvényen, beszélgessünk velük az autizmus spektrumzavarról, a világnap alkalmából pedig viseljünk kék színű ruhadarabot, hogy a környezetünkben élők figyelmét is felhívjuk egy fontos ügyre.

JÓ GYAKORLAT BEMUTATÁSA A TAVASZI PEDAGÓGI NAPOKON

OH Bázisintézményeként készek vagyunk megosztani a már működő jó gyakorlatainkat, lehetőséget és helyszínt biztosítanak műhelymunkák, bemutatóórák, versenyek, továbbképzések számára. 2025.03.31-én 14.30 kezdettel, a kémia előadóban került sor az „Energia kicsiben és nagyban-nagyapáink és unokáink használatában” című NTP-MTTD-18 kódjelű pályázatra épülő jó gyakorlatunk bemutatására a Tavaszi Pedagógia Napok keretében.

Az elsősorban természettudományos tantárgyakat tanító kollégákat Szabóné Gyöngy Gyöngyi, a reál munkaközösség vezetője köszöntötte, majd összefoglalta egy kisfilm segítségével a pályázat révén megvalósított tevékenységeket:

⎯ a témakörökhöz, a különböző megújuló energiaforrásokhoz kapcsolódó, helybeli vagy gimnáziumunkhoz közeli településekre szervezett tanulmányi kirándulásokat
⎯ az energiafajtákhoz kapcsolódó kísérleteket, méréseket, számolásokat tartalmazó foglalkozásokat
⎯ neves előadók tudományos előadásait, illetve egy látványos kémiai kísérlet bemutatót.

Valamennyi programelem az energiához kapcsolódott, illetve segítette a fenntarthatósági és a természettudományos látásmód fejlesztését. A projekt megvalósításával és a jó gyakorlat kidolgozásával az volt a célunk, hogy népszerűsítsük a természettudományos tantárgyakat, motiváljuk diákjainkat, és segítsük ilyen irányú továbbtanulásukat. A fenntartható jövőkép kialakítása mindannyiunk közös feladata, a témáinkat ennek megfelelően válogattuk össze.

A projekt bemutatását követően Dékány László fizika-matematika szakos kolléga a napenergia hasznosítása témakörében végzett tevékenységeket, méréseket és kísérleteket mutatta be. Gyenge László fizika szakos kolléga a szélenergia felhasználási módjába kalauzolta el a hallgatóságot, majd Kriston Mihály Áron 10.A osztályos diák mutatott be kísérletet a témához kötődően. Dr. Ceglédi Erzsébet biológia-kémia szakos kolléga a biológiai kísérleteket foglalta össze, Lendvai Lívia és Kevei Nóra 11.B osztályos diákok által bemutatott kísérlettel támasztotta alá a fotoszintézis témakörében tett megállapításaikat.

A projekt, illetve a jó gyakorlat bemutatásával lehetőséget biztosítottunk az érdeklődő kollégáknak, hogy megtekintsék, kipróbálják az eszközöket, a méréseket, a kísérleteket. A program megismerése segíthet egy hasonló témájú szakkör vagy egyéb projekt megvalósításában.

Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó
OH Bázisintézménye koordinátor